TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Cały Kazio 3W drugi weekend miesiąca (14-16.10) w Polanicy odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Marii Czubaszek Cały Kazio. Po raz pierwszy bez pani Marii. Na scenie Teatru Zdrojowego wystąpią m.in. Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Renata Przemyk, Zbigniew Wodecki.


Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie poszukiwanie recepty na szczęśliwe życie, a
linią muzyczną szeroko rozumiany jazz i piosenka z tekstem. Pomysłodawcą i reżyserem przedsięwzięcia jest Hirek Wrona. Oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się w muszli koncertowej o
godz. 18.30 a zaraz po nim DJ Vika poprowadzi Dancing z Kaziem. O godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym rozpocznie się Kabareton, w którym wystąpią zespoły Hrabi i Jurki (wstęp 85 zł).
Drugi dzień festiwalu (15.10) rozpocznie się o godz. 11.00 od Turnieju Scrabblowego, w którym
udział wezmą festiwalowi goście (muszla koncertowa). O godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym rozpocznie się Koncert Galowy. Wystąpią: Renata Przemyk, Natalia Grosiak, Zbigniew Wodecki, Skubas oraz Wojtek Karolak Quartet. Galę poprowadzi Alicja Resich-Modlińska (wstęp 95 zł).
Niedzielne atrakcje (16.10, Teatr Zdrojowy, godz. 13.00) rozpocznie Krakowski Salon Poezji, w którym
udział wezmą Alicja Resich-Modlińska oraz Hirek Wrona (wstęp wolny). Na zakończenie festiwalu,
o godz. 16.00 w muszli koncertowej wystąpią Wojciech Karolak, Dorota Miśkiewicz oraz Marek
Napiórkowski (wstęp wolny).
Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg równoległych atrakcji. Klub Książki Rozumnej zaprasza na spotkania z twórczością Marii Czubaszek (przestrzeń miejska: deptak i park - 15 i 16.10. od godz. 11.00), a Villa Polanica na warsztaty rozwojowe Strefa Zwierciadła, które poprowadzi Anna Kerth (15.10, godz.
16.00, wstęp wolny). Szczegóły na www.festiwalczubaszek.pl.


Maria Czubaszek
Urodzona w Warszawie pisarka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka. Studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, ale studiów nie ukończyła. W 1960 roku rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia. Zadebiutowała jako autorka tekstów reklamowych sloganem: Jeśli chcesz mieć radio to sobie kup. W 1966 roku związała się z radiową Trójką. Znana przede wszystkim jako autorka tekstów satyrycznych słuchowisk tj. Dym z papierosa, Małgorzaty jego życia, Serwus, jestem nerwus. Współpracowała również z telewizją oraz czasopismem Szpilki. Jest autorką tekstów do muzyki, m.in. Wojciecha Karolaka, Andrzeja Dąbrowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Najpopularniejsze z nich to: Kochać można byle jak, Rycz, mała, rycz, Wyszłam za mąż - zaraz wracam. Napisała dialogi m.in. do filmu Filip z konopi. Współtworzyła scenariusze do seriali telewizyjnych Na Wspólnej i BrzydUla. Od 2010 roku występowała w improwizowanym serialu Spadkobiercy. Do ostatniej chwili pojawiała się w Szkle kontaktowym. W 2009 roku otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Odeszła w maju tego roku.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej