TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kryształowy WiktorW połowie miesiąca (15.09) Bystrzyca Kłodzka zaprasza na odsłonięcie kolejnej kryształowej podobizny w alei gwiazd. Tym razem będzie to twarz Wiktora Zborowskiego.


W sobotę (15.09, godz. 17.00) miasto zaprasza na uroczystość odsłonięcia kolejnej płaskorzeźby w Kryształowej Alei Gwiazd. Gościem honorowym wydarzenia będzie aktor Wiktor Zborowski. Zaraz po uroczystości organizatorzy wydarzenia zapraszają do pobliskiego Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Wojska Polskiego 20) na spotkanie z aktorem.


Inauguracja Kryształowej Alei Gwiazd miała miejsce w 2015 roku w parku miejskim, usytułowanym wzdłuż murów obronnych. Aleję tworzy szereg płaskorzeźb - idealnie odwzorowanych twarzy znanych postaci polskiego kina. Do grona osób, których podobizny dotychczas pojawiły się w kryształowej alei należą reżyserzy: Janusz Majewski, Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Jerzy Hoffman oraz aktorzy Robert Gonera i Grażyna Wolszczak. Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc w sali widowiskowej MGOK, obowiązuje ich wcześniejsza rezerwacja (4.09. godz. 17.00, MGOK).


Wiktor Zborowski to jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów polskiej sceny. Artysta spokrewniony jest z Janem Kobuszewskim i podobnie jak jego wielki krewny posiada duże predyspozycje do ról komediowych. Zborowski jest absolwentem warszawskiej PWST. Po raz pierwszy na małym ekranie widzowie mogli go zobaczyć w jednym z odcinków Czterdziestolatka. Jego dar rozśmieszania sprawił, że aktor zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach. Zachwycił zarówno krytykę, jak i widzów, doskonałą kreacją Longinusa Podbipięty w polskiej superprodukcji w reż. J. Hoffmana pt. Ogniem i mieczem. Aktor odwiedził Ziemię Kłodzką, m.in. Bystrzycę, Międzygórze i Długopole-Zdrój w 2016 roku. Artysta wcielił się w rolę Matogi, jednego z głównych bohaterów filmu Agnieszki Holland pt. Pokot, który powstał właśnie na Ziemi Kłodzkiej.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej