TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Blues na Nowy RockNoworoczny prezent dla fanów bluesa przygotowali Paweł Tur i Centrala 57. Długo wyczekiwana debiutancka płyta Nauka Umierania jest już w sprzedaży.


Płyta powstała z inicjatywy Pawła Tura i Adama Polańskiego. Artyści napisali sporo dobrego materiału, który za namową przyjaciół zdecydowali się zaprezentować szerszej publiczności. Krążek zawiera 12 kompozycji utrzymanych w charakterystycznym bluesowo-rockowym klimacie. Muzykę do wszystkich utworów skomponował Paweł Tur, a słowa napisali Adam Polański oraz Tomasz Burzyński, Paweł Tur i Kacper Szuba. Płyta stanowi kompilację zarówno szybkich numerów (Małe Miasteczka, Wojna, Królik), jak i spokojnych, klimatycznych ballad (Nieme kino, Nauka Umierania). Album pełen jest miłości i przemyśleń artystów na temat tego co ich boli, z czym się nie zgadzają.


Liryczne teksty, zwłaszcza autorstwa Adama Polańskiego łatwo wpadają w ucho. Na płycie Pawła Tura i Centrali 57 słychać intensywny dźwięk gitary Pawła, podparty znakomitą rytmiką dźwięków basu Piotra Cichego i perkusji Tomka Burzyńskiego. Do współpracy przy nagraniu płyty Paweł Tur zaprosił Józefa Świętego Kołcza, który użyczył swojego nieprzeciętnego głosu w piosence Nieme kino.


Płyta ujrzała światło dzienne dzięki zaangażowaniu przyjaciół zespołu. Nagrań dokonał Krzysztof Alvar Witos w studio Piotra i Pawła Paszkiewiczów w Polanicy Zdroju, a projekt okładki wyszedł spod ręki Łukasza Szczepańskiego. Album jest prezentem zespołu dla Adama Polańskiego z okazji 25-lecia jego pracy artystycznej. Teraz muzycy planują koncert promujący płytę. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są pod adresami http://www.myspace.com/centrala57blues oraz http://www.myspace.com/paweltur. Płyta dostępna jest w sprzedaży internetowej w cenie 20 zł (koszt przesyłki 5 zł). Można ją także nabyć podczas koncertów zespołu. Szczegóły pod adresem centrala57@interia.pl.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej