TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
BiegunyNowa Ruda zaprasza na bardzo kulturalny tydzień (30.06-9.07). Gwiazdami tegorocznych Biegunów Kultury będą Róże Europy, Sztywny Pal Azji oraz Bohdan Łazuka.


Bieguny Kultury to impreza organizowana cyklicznie w ramach Lata w mieście. W tym roku rozpocznie się ona 30.06 Noworudzkimi Spotkaniami z Poezją (biblioteka publiczna, ul. Bohaterów Getta 10, o godz. 17.00). O godz. 20.00 w Młodzieżowym Klubie Wsparcia (ul. Boh. Getta 10) wystąpi noworudzka grupa Szuszmiszmegele.


Kolejna odsłona Biegunów Kultury przypadnie na wtorek 4.07. O godz. 17.00 w namiocie rozstawionym w Rynku odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim, połączone z wystawą pt. Ziemia Święta. Dzień później (5.07) o godz. 17.00 na pl. Grunwaldzkim odbędzie się uroczyste otwarcie galerii sztuki Mozaika.


Szóstego lipca o godz. 16.00 MOK Nowa Ruda (ul. Strzelecka 2a) zaprasza na wernisaż wystawy Portrety literatury autorstwa Ewy Mańkowskiej. O godz. 17.00 Bieguny Kultury opanują noworudzki ratusz, gdzie odbędzie się spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, które poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś. O godz. 18.30 Ireneusz Grin rozpocznie spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim, a Olga Tokarczuk i Justyna Czechowska poprowadzą spotkanie z Kristiną Sabaliauskaitė, litewską historyk, dziennikarką i pisarką.


Piątek (7.07) upłynie pod znakiem teatru, kina i muzyki. MOK zaprasza najmłodszych o godz. 18.00 na spektakl teatralny Inna Bajka. O godz. 20.00 rozpocznie się maraton filmowy. Równolegle Restauracja Rycerska (20.00) zaprasza na koncerty jazzowe w wykonaniu The Imprint of Jazz - Project oraz tria Bergander/Baran/Korzonek. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Sobota (8.07) to powrót do klimatu lat 90. XX wieku. Na scenie w Rynku zaprezentują się zespoły: Cipiersi (godz. 19.00) oraz legendy polskiego rocka Róże Europy (20.30) oraz Sztywny Pal Azji (22.00).


Ostatnia, niedzielna odsłona Biegunów Kultury (9.07) to koncert zespołu U studni i recital Bohdana Łazuki (21.00). Imprezę zakończy widowisko łączące światło i dźwięk (mapping). Szczegóły na stronie www.mok.nowaruda.pl


Maciej Schulz


Gwiazdy wydarzenia
Róże Europy - milion sprzedanych płyt, tysiące koncertów. Zespół tworzy muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego przesłania. Obecny skład grupy: Piotr Klatt (wokal), Grzegorz Gre Korybalski (gitara basowa), Filip Kowalski (perkusja), Bartek Bartass Dębicki (gitara).
Sztywny Pal Azji – obok Brygady Kryzys czy Kobranocki zaliczany do czołówki alternatywnych grup przełomu lat 80. i 90. XX wieku. Zespół powstał w 1986 r. z inicjatywy Jarosława Kisińskiego. Zasłynął dzięki występowi na Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin '86. Największe przeboje grupy to: Nasze reggae, Kurort czy Wieża radości, wieża samotności.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej