TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Biegowe ostatkiZima powoli dobiega końca, ale coraz dłuższe i cieplejsze dni w połączeniu z wciąż naśnieżonymi trasami tworzą niezapomniany klimat, dla którego warto przemierzać region na biegówkach.


Ziemia Kłodzka to idealne miejsce dla miłośników narciarstwa klasycznego. Inwestycje ostatnich lat pozwoliły efektywnie wykorzystać potencjał regionu, dzięki czemu oferta skierowana do fanów narciarstwa biegowego poszerzyła się znacząco. Efekt tych działań to ponad 400 km tras biegowych w obszarze polsko-czeskiego pogranicza (Góry Bystrzyckie i Orlickie), w rejonie Masywu Śnieżnika, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych oraz nowoczesny obiekt Duszniki Arena.


Spalona i Lasówka koło Bystrzycy oferują łącznie 40 km biegania. W tej pierwszej znajduje się wypożyczalnia oraz szkoła dla stawiających swoje pierwsze kroki na biegówkach.
Zieleniec włączony jest w system polsko-czeskich tras biegowych (ponad 200 km), dzięki któremu możemy podreptać lub pobiec na piwo do naszych południowych sąsiadów. Sama stacja narciarska proponuje kilka tras o długości od 3,5 do 14 km. Z łatwością wypożyczymy tutaj sprzęt i znajdziemy profesjonalnego instruktora biegów.


Czarna Góra, Masyw Śnieżnika i Góry Bialskie rozpieszczą miłośników biegówek kilkudziesięcioma kilometrami km świetnie utrzymanych tras, których niewątpliwym atutem są wyjątkowe widoki. Tu także bez trudu odnajdziemy wypożyczalnie sprzętu oraz nauczycieli narciarstwa klasycznego. Dodatkowo, już 10 marca Bielice zapraszają na Maraton Narciarski UltraBiel. Zawodnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse: 13, 30 i 60 km. Starty zaplanowano od godz. 10.00. Szczegóły na www.ultrabiel.pl


Ciekawe trasy proponuje również Park Narodowy Gór Stołowych, w którym pobiegamy m.in. u podnóża Szczelińca.


Duszniki Arena
Niezwykłą atrakcję dla miłośników narciarstwa biegowego przygotowały Duszniki. Zlokalizowane na Jamrozowej Polanie trasy doczekały się w zeszłym sezonie kolejnej modernizacji. Zostały poszerzone, wytyczono nowe pętle, udoskonalono system sztucznego naśnieżania i wybudowano bank śniegu. Wszystko to przygotowano z okazji Mistrzostw Europy w biathlonie, które gościły w Dusznikach pod koniec stycznia 2017 r. Trasy na Jamrozowej Polanie należą do jednych z najciekawszych w Europie. Ich walory doceniają profesjonaliści, którzy dusznicki obiekt często wybierają jako miejsce na treningi przed startami w Pucharach Świata. Między 9 a 11 marca trasy dusznickiego obiektu staną się areną zmagań podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie. Zawodnicy rywalizować będą w biegu indywidualnym (9.03), w sprincie (10.03) oraz w sztafecie (11.03). Szczegóły na stronie www.dusznikiarena.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej