TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Biegowa arkadiaZiemia Kłodzka to nie tylko doskonałe miejsce do jazdy na rowerze, ale również do biegania, zwłaszcza przełajowego. Póki szlaków nie okrywa śnieżna kołderka, warto założyć wygodne buty i ruszyć przed siebie.


Setki kilometrów szlaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności, to nie lada gratka nie tylko dla fanów dwóch kółek, zwłaszcza entuzjastów MTB, ale i biegaczy przełajowych. Te walory Ziemi Kłodzkiej nie raz dostrzeżone zostały przez organizatorów biegów czy zawodów triathlonowych.
Największe z imprez, to Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju z morderczym dystansem 240 km czy Supermaratonu Gór Stołowych w Radkowie.


Uroki Ziemi Kłodzkiej przed kilku laty dostrzegł Piotr Hercog, jeden z najlepszych biegaczy ultramaratonów na świecie. Sportowiec przeprowadził się z Częstochowy do Kudowy i zaangażował w organizację niezwykle trudnych biegów górskich na terenie Ziemi Kłodzkiej.


Treningi na szlakach regionu nie poszły na marne - Piotr Hercog w połowie października br. wygrał jeden z najtrudniejszych biegów na świecie – Moab 240 Endurance Race w Stanach Zjednoczonych. Dystans, „bagatela” 380 km, pokonał w czasie 60 godzin i 23 minut.


Z innego miasta naszego regionu, Dusznik-Zdroju, pochodzi kolejny utalentowany miłośnik ultrabiegów górskich - Krystian Ogły. W tym roku był on najlepszym z Polaków, startujących w Ultra Trail du Mont Blanc, czyli biegu dookoła masywu najwyższej góry w Europie. Z czasem 25.34.32 zajął
on 27 miejsce w klasyfikacji generalnej. Trasa liczyła 168 km.


Warto ćwiczyć kondycję, by przeżyć niezapomnianą przygodę na szlaku, a okazji ku temu nie zabraknie. Już 11 listopada w Świerkach koło Ludwikowic Kłodzkich wystartuje 7. Górski Bieg Niepodległości. Zawodnicy zmierzą się z dystansem 10 km. Podzieleni zostaną na kategorie według płci i wieku. Będzie także kategoria open. Najlepsze trójki z każdej kategorii otrzymają trofea sportowe, a wszyscy uczestnicy biegu pamiątkowe medale. Start zaplanowano na godz. 11.00. Szczegóły na www.biegajwgorachsowich.pl


Bieg Niepodległości zorganizowany zostanie także w Dusznikach-Zdroju. Start zlokalizowano w Rynku. Szczegóły na www.visitduszniki.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej