TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Bieg po złotoBieg w podziemiach byłej kopalni złota, to wyjątkowe wydarzenie sporotwe, które co roku zwabia do Złotego Stoku rzesze amatorów ekstremalnego biegania.


Bieg rozgrywany jest w bardzo ciekawym, nietypowym i trudnym technicznie miejscu - na terenie Kopalni Złota w Złotym Stoku. Na zawodników czeka 5 km niezwykłej trasy wiodącej przez podziemne korytarze, strome podbiegi i jary. Trasa jest bardzo malownicza, ale też momentami trudna technicznie. Zawodnicy muszą koncentrować się nie tylko na tempie, lecz także na precyzji biegu - niskie stropy w sztolniach, metalowe podziemne schody (ponad 30 m!) czy tory podziemnej kolejki wymagają zachowania szczególnej uwagi. Część trasy na powierzchni jest nie mniej wymagająca - do pokonania strome, leśne podbiegi, które zmuszają wielu zawodników do sporego wysiłku. Tak nietypowy profil trasy sprawia, że BIEG PO ZŁOTO to wyzwanie łączące elementy biegu górskiego, przełajowego i podziemnego! 
Ze względu na wyjątkową atrakcyjność zawody przeznaczone są nie tylko dla wytrawnych biegaczy, ale także dla amatorów biegania i aktywnego wypoczynku. W poprzednich latach startowało w nich 200-300 uczestników z kilku państw (Polska, Ukraina, Białoruś, Cechy, Niemcy). I to właśnie uczestnicy zawodów zdecydowali w ogólnopolskim plebiscycie, że BIEG PO ZŁOTO uzyskały tytuł "Złotej Kozicy 2012", czyli najlepszego w Polsce biegu górskiego w swoje kategorii!

Szczegóły na stronie: 
www.biegpozloto.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej