TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Beczka śmiechuKabaret Nowaki i Neo-Nówka z zespołem Żarówki to kabaretowe gwiazdy, jakie 5 marca zawitają do Szczytnej.


Już po raz trzeci Szczytna zaprasza na Śmiechowisko, czyli wieczór pełen dobrego humoru. Tym razem w hali sportowej (ul. Kościelna) pojawią się Kabaret Nowaki oraz Neo-Nówka.


Kabaret Nowaki działa od 2007 roku. Tworzy go trio: Ada Borek, Tomasz Marciniak oraz Kamil Piróg. Chociaż grupa istnieje od niedawna, to doświadczenie zdobyte przez jego członków w poprzednich formacjach pozwala im skutecznie bawić widzów. Grupa zdobyła m.in. I miejsce - PAKA 2009, Nagrodę Publiczności - PAKA 2009, Grand Prix i Złotą Szpilkę - XXX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry 2009. Skecze Nowaków, to przede wszystkim satyra życia codziennego.


Kabaret Neo-Nówka powstał w 2000 roku. Początkowo grupa nazywała się To-Niemy oraz Had-ży. Kabaret tworzą: Roman Żurek – kamienna twarz i założyciel kabaretu, Michał Gawliński – nauczyciel fizo-plasto-muzyki, sceniczna niezdara i ulubieniec kobiet, a także Radosław Bielecki – specjalista od ról prawdziwych twardzieli, macho i amantów. Twórczość kabaretu to przede wszystkim satyra polityczna i społeczna. Nie brakuje w niej ciętych dialogów. Neo-Nówka wystąpi w towarzystwie zespołu Żarówki, który powstał w 2009 roku na potrzeby telewizyjnego programu Nasza Gmina, realizowanego przez Neo-Nówkę. Zespół tworzą: Dawid Korabczyński (gitara), Piotrek Spychała (klawisze), Piotr Mazurek (bas), Michał Maliński (perkusja), Wojciech Szklarkowski (akordeon). Początek Śmiechowiska o godz. 1 8.00. Bilety w cenie od 35 zł w przedsprzedaży do 45 zł w dniu występu do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury (Szczytna, ul. Sienkiewicza 16).


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej