TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Barokowe koncertyZespół siedmiu muzyków pod kierownictwem Marcina Tarnawskiego wystąpi w regionie trzykrotnie – w Trzebieszowicach, Polanicy oraz w Jaszkowej Górnej. Muzycy zaprezentują repertuar epoki baroku, okresu w którym po raz pierwszy pojawiła się opera i rozkwitła muzyka polifoniczna. Artyści wykonają kompozycje twórców z Polski, Włoch, Niemiec oraz Francji. Pierwszy z koncertów odbędziesię w piątek (12.07) o godz. 19.00 w trzebieszowickim hotelu Zamek na Skale. W programie koncertu są utwory m.in. J. S. Bacha, G. Muffata, F. Couperina, J. H.Schmelzera. Drugi koncert zaplanowanona sobotę (13.07. godz. 12.00) w polanickim Teatrze Zdrojowym (ul. Parkowa 2) - będzie to familijne południe muzyczne (matinée, wstęp 5 zł). Publiczność wysłucha utworów trzech polskich kompozytorów epoki baroku (M. Mielczewskiego, S. S.Szarzyńskiego, A. Jarzębskiego) oraz trzech przedstawicieli baroku europejskiego (B. Marini, G. Gabrieli, G. B.Fontana). Ostatni z lipcowych koncertów odbędzie się 14.07. o godz. 19.00 w kościele w Jaszkowej Górnej. Muzycy zaprezentują tu m.in. perłę włoskiego baroku – Cztery pory roku A. Vivaldiego.


Bydgoszcz Baroque Ensemble


Grupa muzyków propagująca muzykę dawną, wykonywaną na instrumentach historycznych. Artyści są pracownikami instytucji kulturalnych i absolwentami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej