TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Atrakcje na zimęWarto przekonać się na własnej skórze jak piękny jest świat zimową porą. Tym bardziej, że przyjemne można połączyć z pożytecznym - na Ziemi Kłodzkiej nie brakuje atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom zimowych zabaw na śniegu.Czas na biegówki 


Trening na nartach biegowych usprawnia funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego, wpływa pozytywnie na pracę serca i dotlenia organizm. Dodatkowo pozwala spalić nagromadzoną w czasie świąt tkankę tłuszczową. Idealne do biegania tereny znajdziemy w Górach Bystrzyckich i Orlickich. Wytyczono tam ponad 200 km tras. Początkujący pierwsze kroki mogą stawiać na bezpiecznych, specjalnie do tego przygotowanych stadionach. Gmina Bystrzyca oferuje dwa stadiony z torami dla narciarzy do techniki klasycznej i dowolnej (Spalona i Lasówka). Malowniczy szlak Jiráskova stezka, prowadzący z miasteczka Olešnice do Rokytnic, biegnie grzbietem Gór Orlickich z ich najwyższym szczytem Velká Deštná (1115 m n.p.m.). Trasy utrzymywane są przez ratrak. Szczegółowe informacje na temat tras dostępne są na www.bystrzycaklodzka.pl 


Doskonałe warunki proponuje Jamrozowa Polana koło Dusznik. Na miłośników biegania czeka tam blisko 70 km tras biegowych o różnym stopniu trudności. Jest to jedyny w Polsce obiekt, na którym biegać można po zmroku. Trasy są sztucznie naśnieżane i ratrakowane. 


Pobiegać można również niemal w centrum Dusznik. Tam do dyspozycji amatorów biegówek oddano pętlę o długości kilometra. Nie trzeba się również martwić o sprzęt. W Dusznikach działa kilka wypożyczalni, a stawiający pierwsze kroki mogą skorzystać z porad wykwalifikowanych instruktorów, wśród których znajdziemy dwóch byłych zawodników Kadry Narodowej w biathlonie. Szczegóły na stronie www.biegowki.duszniki.pl.


Dwie trasy biegowe znajdują się też na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Dłuższa z nich liczy około 26 km. Rozpoczyna i kończy się w Karłowie, wiodąc m.in. przez Pasterkę, Skalne Grzyby i Batorówek. Mapa tras biegowych na terenie PNGS dostępna jest na www.pngs.pulsar.net.pl w zakładce Turystyka/Narciarstwo.


Specjalnie przygotowana trasa narciarstwa biegowego i śladowego czeka też w Siennej w stacji narciarskiej Czarna Góra. Wystarczy wyjechać koleją linową na szczyt wzniesienia, a potem udać się oznakowaną, łatwą i przygotowaną trasą w kierunku schroniska na Hali pod Śnieżnikiem, do którego dotrzemy po 90 minutach.


Jazda konna


Styczeń to idealny czas na jazdę konną, a Ziemia Kłodzka posiada wiele szkółek działających w czasie ferii. Jazda po śniegu to wspaniały ogólnorozwojowy trening. Zresztą nawet spokojny spacer na długiej wodzy wystarczy abyśmy na chwilę oderwali się od rzeczywistości. Pamiętajmy aby korzystać z usług  sprawdzonych ośrodków jeździeckich, których trenerzy doskonale znają teren w jaki wyruszymy. Bezpieczeństwo przede wszystkim. W czasie ferii skorzystać można także z warsztatów jeździeckich prowadzonych w hali – możemy tam ulokować nasze pociechy, które miło spędzą czas w gronie rówieśników i pięknych zwierząt. 


Śnieżne emocje


Szukasz oryginalnych przeżyć? Spróbuj tubingu. Jazda na specjalnych pontonach po wyprofilowanym torze, to niesamowita frajda. Tego typu emocje znajdziemy w Zieleńcu, gdzie koło kościółka czeka 120-metrowy tor.


Ekstremalnie na desce?


Nudzi Cię tradycyjne ślizganie po stoku? Spróbuj swych sił w rynnie Half Pipe, którą znajdziesz w Zieleńcu. To pierwszy w Polsce pełnowymiarowy tor, który pozwoli wykonać najbardziej wymyślne ewolucje. Ponadto w Zieleńcu czekają dwa profesjonalnie przygotowane snow parki, w których nie sposób się nudzić. Podobne instalacje oferuje też Czarna Góra.


Rakiety w ruch


Kto zapragnie zejść z głównych szlaków musi koniecznie zaopatrzyć się w rakiety śnieżne, które zabezpieczą nas przed zapadnięciem się po pas w śnieżnej pułapce. Taki sprzęt spokojnie wypożyczymy na Jamrozowej Polanie. Teraz żadne śniegi nie będą nam straszne.


Łyżwy


To jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Angażując wszystkie grupy mięśni, świetnie wpływa na sylwetkę, wzmacnia system krążenia oraz wydolność organizmu. Na łyżwach pośmigamy w Kłodzku - na największym osiedlu w mieście na terenie boiska do koszykówki (ul. Spółdzielców) stanęło lodowisko czynne codziennie w godzinach 9.00-19.00. Za wejście na lodową taflę zapłacimy 3 zł. Na miejscu możemy wypożyczyć sprzęt. Poślizgamy się również w Szczytnej - lodowisko czynne jest od wtorku do piątku w godz. 16.00-20.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 14.00-20.00. Za wypożyczenie łyżew i wstęp na taflę zapłacimy 5 zł za godzinę (ulgowy 3 zł). Wejście z własnym sprzętem – 3 zł (ulgowy 2 zł).

Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej