TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Gwiazda na nowy rokPolanica przywita rok 2015 dobrym brzmieniem - 23 stycznia na scenie Teatru Zdrojowego wystąpi Artur Rojek.


Artur Rojek to niewątpliwie jedna z ważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Muzyk, kompozytor, autor tekstów i gitarzysta urodził się w Mysłowicach. To właśnie tam z grupą przyjaciół założył w 1992 r. zespół Myslovitz. Do 2012 roku był liderem grupy. W liceum Rojek zdradzał talent przede wszystkim pływacki. Zdobył nawet tytuł Mistrza Polski juniorów. Po studiach na katowickiej AWF, rozpoczął pracę w mysłowickiej podstawówce jako wuefista. Muzyczne początki artysty, to rok 1992 i założenie zespołu działającego najpierw pod nazwą The Freshmen. Alternatywny rock stylizowany na brytyjskie zespoły, jaki prezentowali muzycy, trafił w gusta Polaków. Artur Rojek jako gitarzysta, kompozytor, wokalista i autor tekstów dla Myslovitz wielokrotnie nominowany był do Fryderyka. Został też laureatem wielu innych plebiscytów, m.in. w pismach Machina i Teraz Rock. Od 2012 roku artysta prowadzi działalność solową. Jego dorobek artystyczny to osiem albumów nagranych z Myslovitz, pięć z Lenny Valentino (grupa działająca równolegle do Myslovitz, w której Rojek był także liderem). W 2014 roku ukazał się pierwszy solowy album artysty pt. Składam się z ciągłych powtórzeń. Szybko zyskał status platyny, a promujące go single Beksa i Syreny stały się hitami. Muzyk współpracował także z Andrzejem Smolikiem, Katarzyną Nosowska oraz zespołem Pustki. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Off Festivalu. Artur Rojek związany jest także z mediami - w latach 90-tych XX wieku prowadził audycję 60 minut w Rock Radiu, działał w sosnowieckim Radiu Rezonans oraz prowadził rubrykę Pop & Rock w dodatku do gazety Dziennik Polska-Europa-Świat.W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Koncert Artura Rojka w Polanicy rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety wstępu do nabycia w Teatrze Zdrojowym – 55 zł (w przedsprzedaży do 15.01) oraz 60 zł.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej