TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Alternatywa na piątekW ostatni piątek marca rusza nowy cykl imprez w Polanicy - maraton muzyczny, w ramach którego wystąpią gwiazdy niemal wszystkich stylów. Na dobry początek w polanickiej Colombinie wystąpią Wojciech Waglewski z Bartoszem Łęczyckim.

W tegorocznym planie imprez kulturalnych w Polanicy pojawi się nowy cykl przygotowany przez Miejskie Centrum Kultury. Alternatywa na piątek, pod takim hasłem od 26 marca w każdy ostatni piątek miesiąca w klubie Colombina będą organizowane koncerty.

Już 26 marca (godz. 20.00) organizatorzy cyklu zapraszają na koncert Wojciecha Waglewskiego – gitarzysty, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego. Początkowo artysta współpracował z zespołem Fatum oraz Osjan. W latach 70-tych trafił do zespołu Rh- Zbigniewa Hołdysa, współpracował z Michałem Urbaniakiem, współtworzył zespoły Zen i Nirwana. Po nagraniu sesji I Ching (1984) Wojciech Waglewski wraz z Wojciechem Morawskim, Andrzejem Nowickim i Zbigniewem Hołdysem założyli zespół MWNH. W 1985 roku w radio pojawiły się nagrania zapowiadane jako Morawski, Waglewski, Nowicki, Hołdys bez Hołdysa, które zaczęto sygnować inicjałami lidera grupy Wojciecha Waglewskiego. Tak oto narodził się zespół Voo Voo. Niezależnie od tej grupy, artysta tworzył solowe kompozycje. Współpracował z takimi artystami jak: Raz Dwa Trzy, Kazik, Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Lech Janerka, Edyta Bartosiewicz, Atrakcyjny Kazimierz, Justyna Steczkowska, Kayah, Maria Peszek, zespół Bemibem. Specjalnością Wojciecha Waglewskiego są duety. Do tej pory wystąpił m.in. z Tomaszem Stańko, Maciejem Maleńczukiem, Mateuszem Pospieszalskim. W Polanicy artysta wystąpi z jednym z najlepszych polskich harmonijkarzy - Bartkiem Łęczyckim. Ten znakomity wirtuoz urodził się w 1979 roku, a z wykształcenia jest socjologiem. Występuje w różnych formacjach muzycznych: Terraplane, J.J. Band, Bart Łęczycki Jazz Quartet. Doskonale posługuje się techniką overbendingu, czyli grania w 12 tonacjach na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej. W zeszłym roku zwyciężył w ankiecie czytelników kwartalnika Twój Blues w kategorii Harmonijka ustna – Polska, deklasując takie sławy jak: Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, czy Jan Kyks Skrzek.

Podczas polanickiego koncertu usłyszymy przede wszystkim bluesowe kompozycje, ale nie zabraknie także utworów z repertuaru Voo Voo jak Flota Zjednoczonych Sił, czy Jak gdyby nic. Bilety na koncert kosztowały będą 25 złotych. Szczegółowe informacje na odrębnych afiszach i na www.mck.polanica.pl.
JaRo


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej