TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Jesień z teatremW październiku Kłodzko zaprasza na cztery spektakle teatralne w doborowym wykonaniu. Na scenie pojawią się m.in. Jarosław Boberek, Julia Kamińska i Aleksandra Szwed.


W październiku miejska scena zaprezentuje publiczności różnorodne oblicza teatru – od czarnej komedii po spektakl dla najmłodszych. Wszystkie wydarzenia odbędą się na sali widowiskowej KCKSiR (pl. Jagiełły 1). Szczegółowe informacje na temat biletów w Galerii pARTer.


W piątek (9.10) o godz. 19.00 Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha zaprasza na spektakl Męczennicy. Sztuka autorstwa Mariusa von Mayenburga to opowieść o zderzeniu dwóch wizji świata: religijnej i świeckiej. Opowiada historię chłopca, który uważa, że został naznaczony przez Boga i swoimi poglądami terroryzuje rówieśników i nauczycieli.


Kolejna propozycja teatralna Kłodzka, to sztuka warszawskiego Teatru Capitol pt. Dwie połówki pomarańczy w reżyserii Marii Ciunelis. Spektakl stanowi udane połączenie elementów czarnej komedii ze scenami pełnymi romantycznych uniesień. Historia rozpoczyna się, gdy do jedynego hotelu w mieście, trafia kobieta wezwana, by zidentyfikować zwłoki męża. W hotelu czeka na wdowę wiele niespodzianek, m.in. wizyta nieznanej nikomu córki zmarłego oraz wesele. Spektakl odbędzie się w 15 października o godz. 18.00. Wystąpią: Julia Kamińska, Aleksandra Szwed, Cynthia Kaszyńska, Cynthia Kuźniak, Jarosław Boberek, Ewa Złotowska oraz Maria Ciunelis. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.


Dwudziestego piątego października o godz. 18.00 krakowski Teatr Bagatela zaprezentuje dramat pt. Tato. Reżyser Małgorzata Bogajewska w oryginalny sposób przedstawi publiczności skomplikowane relacje ojcowsko-synowskie. Doskonałym komentarzem do akcji będzie muzyka wykonywana na żywo. Warto podkreślić, że na scenie pojawi się tylko jedna kobieta - Anna Rokita - w pozostałych rolach, także żeńskich wystąpią panowie.


Ostatnia z teatralnych propozycji skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych widzów. Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze, 29 października o godz. 17.00 zaprezentuje spektakl Tylko jeden dzień. Przedstawienie to bajka z morałem, która uczy, że warto żyć chwilą. Sztuka w bardzo przystępny sposób pokazuje, jak walczyć ze strachem przed tym, co nieuniknione.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej