TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktywny weekendDni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej, które odbędą się w dniach 23-25 września, to święto sportu i przyrody. Wycieczki piesze, z kijami do Nordic Walking oraz rowerowe eskapady, to tylko część atrakcji.


Inauguracja Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej nastąpi w piątek, 23 września. Już od rana, przewodnicy czekać będą na chętnych do zwiedzania grodu (oprowadzanie bezpłatne) - zbiórka pod punktem informacji turystycznej, Mały Rynek 2/1, od godz. 9.30. Tego dnia odbędą się także projekcje filmów górskich z lądeckiego przeglądu (rano w Muzeum Filumenistycznym, wieczorem w plenerze – Mały Rynek) oraz nocne zwiedzanie miasta (od godz. 21.00), m.in. Muzeum Filumenistycznego oraz Baszty Kłodzkiej.
Również 23 września, tyle że w Międzygórzu, odbędzie się rejestracja uczestników zaplanowanych na kolejny dzień wycieczek (od godz. 16.00). O godz. 20.00 w kawiarni Nad Wodospadem (ul. Wojska Polskiego 12) rozpocznie się biesiada przy kominku połączona z prelekcją na temat historii Międzygórza.


Sobota (24.09) zapowiada się niebywale aktywnie. O godz. 10.00 z Międzygórza wystartują piesze wycieczki oraz amatorzy Nordic Walking. Zbiórka uczestników o godz. 9.45 w centrum miasta, przed biurem PTTK. O godz. 10.00, z tego samego punktu, wystartuje turystyczny rajd rowerowy (wycieczki piesze, z kijami oraz na 2 kółkach wyruszą też o godz. 9.00 ze schroniska Jagodna na Spalonej). O godz. 17.00 rozpoczną się kolejne atrakcje: występy zespołów artystycznych na placu rekreacyjno-sportowym przed DW Gigant, projekcja filmów górskich z lądeckiego przeglądu, biesiada przy kominku oraz zabawa taneczna (Nad Wodospadem, od godz. 20.00).


Ostatni dzień święta turystyki (25.09) to ukłon w stronę historii turystyki regionu. O godz. 10.00 rozpoczną się wycieczki na Śnieżnik - piesze oraz Nordic Walking - szlakami uczęszczanymi przed II wojną światową oraz rozpocznie się wycieczka rowerowa. Godzinę później wystartuje wyścig MTB o Puchar Gór Bystrzyckich (plac rekreacyjno-sportowy na Wyszkach). Oficjalne zakończenie Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej rozpocznie się o godz. 16.00 na placu rekreacyjnym przed DW Gigant. Szczegółowe informacje pod nr tel. 74 8113731.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej