TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktywne MiędzygórzePierwsze dni października (1-3.10) zamienią ukochaną miejscowość Marianny Orańskiej w centrum turystyki aktywnej. Nordic Walking, wycieczki, przejażdżki oraz szalone atrakcje są gwarancją świetnej zabawy.


Królewna Marianna kochała kontakt z naturą, a malowniczo położone Międzygórze było jej niezwykle bliskie. Pozostawiła tu po sobie wiele pamiątek, m.in. punkty widokowe i domek myśliwski. Dziś ta górska miejscowość jest doskonałą bazą dla wszystkich kochających sport. Wiedzą o tym organizatorzy imprezy Aktywne Międzygórze 2010 - Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej. Już 30 września w miejscowości rozpoczną się warsztaty dla instruktorów Nordic Walking (atrakcyjne ceny - zapisy pod nr tel. 74 8135 013, 793 01 09 09).
Bogaty program Dni Turystyki obejmuje piesze i rowerowe wycieczki, przejażdżki powozami konnymi oraz samochodami terenowymi. Trasy motoryzacyjnych wypraw poprowadzą do Schroniska pod Śnieżnikiem, na Górę Igliczną oraz na Trójmorski Wierch. Dla odważnych przewidziano wspinaczkę skałkową na dmuchanej ścianie oraz przejście po linie nad kanionem amerykańskim tuż przy Wodospadzie Wilczki.
Z uwagi na to, że wymienione aktywności wpisują się w jesienne obchody Światowego Dnia Turystyki, również miasto królewskie Bystrzyca Kłodzka przygotowało wycieczki z przewodnikiem po atrakcjach grodu, zarówno w dzień, jak i nocą.


Organizatorem projektu Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej jest Urząd Miasta Bystrzyca Kłodzka.


Szczegółowy informacje na www.bystrzycaklodzka.pl.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej