TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktywne miastoInauguracja III Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej odbędzie się w ostatni czwartek września (27.09) w centrum Bystrzycy. Już  od godz. 9.30 uczestnicy imprezy wyruszą na spacer z przewodnikiem – w programie zwiedzanie miejskiej trasy  turystycznej oraz poznawanie osobliwości i tajemnic miasta królewskiego. Wstęp do Muzeum Filumenistycznego i na Basztę   Kłodzką – bezpłatne. Tego samego dnia odbędą się dwie prezentacje najciekawszych obrazów lądeckiego  Przeglądu Filmów Górskich (o godz. 9.30 - Muzeum Filumenistyczne i o godz. 19.00 - Mały Rynek). Zapisy uczestników pod nr  tel. 607 799 271.


Nazajutrz (28.09, od godz. 10.00) organizatorzy zapraszają na Górę Parkową, gdzie na chętnych czekają zajęcia nordnic  walking z instruktorem. O godz. 19.00 odbędzie się nocne zwiedzanie miasta w towarzystwie bractwa rycerskiego. W  programie m.in. tajemnicze podziemia. Zwieńczeniem aktywnego wieczoru (godz. 21.00) będą pokazy bystrzyckiego teatru ognia oraz tutejszych rycerzy.


Sobota (29.09) to czas na piesze i rowerowe eskapady na górę Wapniarkę. Miłym zakończeniem wycieczek będzie ognisko  plenerowe w Gorzanowie (miejsce spotkania – teren przy wieży widokowej na Wapniarce). Dla tych, którzy dzień  zamierzają spędzić w mieście przygotowano plenerową prezentację artystów Ziemi Bystrzyckiej. Od godz. 10.00 na Małym Rynku podziwiać można będzie malarstwo i rękodzieło artystyczne tutejszych twórców. Organizatorzy proszą o  wcześniejsze zapisy na wycieczki i rajdy drogą mailową turystyka@bystrzycaklodzka.pl, it-bystrzycaklodzka@wp.pl lub telefonicznie pod nr 74 811 37 31.


 


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej