TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Aktywna zimaW ostatnią niedzielę stycznia (29.01) na Spalonej odbędzie się 25. Ogólnopolski Bieg Narciarski Ziemi Bystrzyckiej.


Bieg główny zawodów rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie narciarskim przy Schronisku Jagodna (od godz. 8.00 będzie można dokonać ostatnich zgłoszeń). Bystrzyckie zawody zostaną rozegrane techniką dowolną, na dystansie 15 km (kobiety) i 20 km (mężczyźni) w kilku kategoriach wiekowych. Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych – dla nich przygotowano konkurencję specjalną. Szczegółowe mapki przedstawiające trasy oraz informacje na temat biegu dostępne są na www.bystrzycaklodzka.pl oraz w Wydziale Promocji i Sportu UMiG w Bystrzycy Kłodzkiej - tel. nr 74 8117675 lub kom. 601 622 153.
Cały styczeń warto spędzić na biegówkach! Do treningów zachęcają szlaki biegnące przez Spaloną. Są to trasy o niskim stopniu trudności, które prowadzą przez tereny płaskie, w większości tylko nieznacznie pochylone w dół lub w górę. Wyjątek stanowi odcinek czarnego szlaku tj. powrót ze szczytu Jagodna (977 m n.p.m.) do Spalonej.
W Schronisku Jagodna na Przełęczy Spalona znajduje się wypożyczalnia sprzętu do narciarstwa biegowego. Również w tym ośrodku można umówić się na zajęcia z nauki i doskonalenia jazdy na nartach biegowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów PZN. Dla rozpoczynających naukę udostępniono specjalny stadion narciarski z trasami o długości 1500 m.


Charakterystyka okolicznych tras:


Szlak czerwony – pętla o dł. 4,5 km
Trasa prowadzi przez las - od polany na Przełączy Spalona w kierunku Popielnej Doliny.


Szlak zielony – pętla o dł. 5,5 km
Biegnie od polany na Przełączy Spalona w kierunku Sasina (887 m n.p.m.), potem do Popielnej Doliny, aby powrócić na Spaloną.


Szlak czarny – dł. 11,2 km
Prowadzi z polany na Przełęczy Spalona w kierunku Sasina, potem na Sasankę (965 m n.p.m.) i dalej wokół Jagodnej – najwyższego szczytu Gór Bystrzyckich. Trasę urozmaicają punkty widokowe.


Szlak niebieski – dł. 7,5 km
Rozpoczyna się na stadionie narciarskim w Spalonej, następnie prowadzi duktami leśnymi do turystycznego przejścia granicznego Mostowice-Orlické Záhoří i łączy się z trasami narciarskimi po stronie czeskiej.


Łącznik (oznaczony jako narciarski szlak zielony) o dł. 6 km
Rozpoczyna się w rejonie paśników przy narciarskim szlaku niebieskim w Lasówce, a kończy przy szlaku niebieskim prowadzącym na Spaloną. Trasa wiedzie przez las.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej