TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Akordeon dayAkordeon wraca do łask i jest dziś często prezentowany jako instrument solowy. Dajmy się zatem porwać wirtuozerii muzyków, unikalnemu brzmieniu i przestrzennym aranżacjom. Podczas tegorocznego Dnia Akordeonu usłyszymy bardzo różnorodne stylowo utwory. Ekspresyjne tanga autorstwa R. Galiano i A. Piazzolli będą się przeplatać z kompozycjami A. Vivaldiego, H. Wieniawskiego i J.Pachelbela. Nie zabraknie cygańskiego jazzu i kompozycji własnych z unikalną improwizacją.


Muzycy, którzy wystąpią 17 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (pl. Jagiełły 1): Jakub Gąsior (akordeon) i Bartosz Nowak (skrzypce), czyli wrocławski duet Kubart, krakowskie trio Django Tango Project w składzie: Konrad Ligas (akordeon), Jacek Serczyk (gitara gipsy), Michał Rapka (kontrabas). Kłodzko reprezentować będzie zespół w składzie: Liliana Stopka (akordeon), Bożena Adamska (flet), Zbigniew Sałata (klarnet), Jan Ostapowicz (trąbka i wokal), Tadeusz Jakubowski (perkusja) oraz młodzi soliści: Andrzej Opaliński, Tomasz Brusiński i Jakub Kmiecik.


Przed koncertem - od godz. 15.30 - Galeria pARTer zaprasza na unikalną wystawę różnych modeli akordeonów z możliwością testowania ich brzmienia.


 


Bogusław Chiliński
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej