TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Adwentowe jarmarkiW grudniu większość miast umila mieszkańcom i turystom oczekiwanie na Boże Narodzenie. Pojawiają się świątecze jarmarki pełne udekorowanych stoisk. W ich ofercie znajdziemy moc aromatycznych potraw oraz barwnych ozdób i stroików. Takich atrakcji nie zabraknie równieżna Ziemi Kłodzkiej.


Tradycja organizowania bożonarodzeniowych jarmarków przyszła do nas z Niemiec. Pierwszą wzmianką na ten temat może poszczycić się miasto Drezno – tam barwne stragany pojawiły się już w 1434 r. Do dziś najbardziej popularne jarmarki to norymberski Christkindlmarkt oraz drezdeński Striezelmarkt, którego nazwa wywodzi się od drożdżowego ciasta wypełnionego makiem i orzechami. Barwnych straganów nie zabraknie również na Ziemi Kłodzkiej.


Kłodzko (13 i 16-22.12)


Jarmark adwentowy w Kłodzku potrwa cały tydzień. Wystawcy rozstawią swe stragany na pl. Chrobrego (rynek) 16 grudnia. Na stoiskach nie zabraknie produktów ekologicznych, lokalnych specjałów, świątecznych pyszności oraz bożonarodzeniowych stroików i ozdób.Świątecznie będzie również w Galerii Twierdza Kłodzko, która 13 grudnia zaprasza na event pn. Tradycje Bożonarodzeniowe. W programie znalazły się pokazy stołów wigilijnych, świąteczna kuchnia molekularna oraz występy artystyczne.


Lądek (18-21.12)


Trzecia edycja Grudniówki Teatralnej rozpocznie się 18 grudnia w Kinoteatrze (ul. Orla 7). W jej programie znalzały się spektakle oraz monodramy w wykonaniu teatru Stąd, koncert piosenek świątecznych, spektakl dla dzieci Dziad i Baba teatru Akademia Wyobraźni oraz zabawy animacyjne i czytelnicze dla najmłodszych. Barwne stoiska pełne świątecznych stroików i bibelotów pojawią się na lądeckim Rynku 20 grudnia o godz. 10.00. Szczegóły na stronie www.ckirladek.pl.


Bystrzyca (14.12)


Miasto zaprasza na jarmark adwentowy, który rozpocznie się o godz. 10.00 na placu przed MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). W programie prezentacje świątecznych stoisk oraz występy okolicznych zespołów.


Międzylesie (6.12)


Kiermasz Międzyleska Choinka 2014 rozpocznie się o godz. 11.00 na parkingu przy urzędzie (pl. Wolności). W programie m.in. prezentacje świąteczne polsko-czeskich wystawców, występ amatorskiego teatru - parada na szczudłach i szopka betlejemska z żywymi zwierzętami.


Kudowa (21.12)


Tu jarmark adwentowy odbędzie się w parku zdrojowym. W programie m.in. wspólne kolędowanie oraz wizyta św. Mikołaja. Na straganach nie zabraknie bożonarodzeniowych ozdób, smacznych wypieków, regionalnych produktów oraz rękodzieła artystycznego.


Stronie (14.12)


Tegoroczna Strońska Gwiazdka rozpocznie się o godz. 12.00 w hali SPA Jaskinia Niedźwiedzia (ul. Kościuszki 22). W programie m.in. kiermasz świąteczny i występy zespołów ludowych.


Duszniki (20.12)


Duszniki zapraszają na jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się w miejskiej części uzdrowiska. Na mieszkańców i gości czekały będą stragany pełne domowych wypieków i bożonarodzeniowych potraw oraz wyroby rękodzieła artystycznego.


Ludwikowice (13.12)


Centrum Kultury zaprasza od godz. 16.00 na jarmark świąteczny w sali widowiskowej (ul. Fabryczna 2). W ofercie: dzieła lokalnych twórców i artykuły spożywcze wytwarzane przez miejscowych gospodarzy.


Szczytna (13.12)


Już po raz ósmy Szczytna zaprasza na Adventalia. W programie imprezy znalazły się: stoiska świąteczne, koncert kolęd i pastorałek, liczne konkursy, parada kolędników i żywa szopka. Gwiazdą wieczoru będzie wokalista znany z programu Jaka to melodia? - Grzegorz Wilk. Początek o godz. 13.00.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej