TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
JarmarkiJak co roku, w grudniu oddajemy się radosnemu oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Miasta regionu jak zwykle umilą nam ten czas organizując świąteczne jarmarki.


Tradycja organizowania jarmarków przyszła do nas z Niemiec. Pierwsza wzmianka na ten temat pochodzi z Drezna z 1434 roku. Do dziś najbardziej popularne jarmarki to norymberski Christkindlmarkt oraz drezdeński Striezelmarkt. W Niemczech stragany z pysznościami pojawiają się już w drugiej połowie listopada i wypełniają największe place metropolii. Oblężenie przeżywają wieczorami, kiedy to mieszkańcy miast przychodzą na degustację m.in. grzanego korzennego wina, pieczonych kiełbasek i ziemniaczków. Zwyczaj rozstawiania bożonarodzeniowych straganów kultywują również miasta Austrii oraz Czech. Jeśli marzy nam się odwiedzenie tych większych jarmarków – z Ziemi Kłodzkiej najbliżej nam do Pragi i Wrocławia. Zarówno praski jak i wrocławski jarmark bożonarodzeniowy działa już od listopada. W Pradze stragany świąteczne ustawione są głównie na Starym Rynu i Placu Wacława. Wrocław zaprasza do Rynku oraz na ulice Świdnicką i Oławską. Barwnych straganów nie zabraknie również na Ziemi Kłodzkiej.


Kłodzko 16-24.12


Wystawcy rozstawią stragany na Placu Chrobrego tydzień przed świętami. Nie zabraknie na nich produktów ekologicznych, lokalnych specjałów oraz świątecznych pyszności. Pojawią się także bożonarodzeniowe stroiki, ozdoby choinkowe oraz rękodzieło artystyczne.


Bystrzyca 14.12, od godz. 12.00


Jarmark adwentowy zagości na Placu Wolności, a rozpocznie go wystawa szopek bożonarodzeniowych polskich i czeskich artystów amatorów oraz świąteczny koncert pod choinką. Nie zabraknie też świątecznych wypieków, choinkowych bibelotów oraz gorącej czekolady i grzanego wina.


Międzylesie 13.12, od godz. 14.30


Kiermasz adwentowy Międzyleska Choinka 2013 zorganizowany zostanie na miejskim Rynku. W programie m.in. bożonarodzeniowy kiermasz ozdób i smakołyków, konkursy z nagrodami, żywa szopka oraz degustacja świątecznych wypieków i przysmaków. O oprawę muzyczną zadba m.in. zespół Oset z Goworowa.


Kudowa 22.12


Tu jarmark adwentowy odbędzie się w Parku Zdrojowym. W jego programie znalazło się m.in. wspólne kolędowanie oraz wizyta Św. Mikołaja. Na straganach nie zabraknie bożonarodzeniowych ozdób, smacznych wypieków, regionalnych produktów oraz rękodzieła artystycznego.


Lądek 14-15.12


Grudniówka Teatralna oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy odbęda się w Kinoteatrze (ul. Orla 7) - 14.12 o godz. 16.00 na deskach sali teatralnej odbędzie się przedstawienie Migotanie. Nazajutrz, o tej samej porze, wystawiony zostanie spektakl Świąteczna pastorałka (wezmą w nim udział m.in. burmistrz, radni i pracownicy urzędu). Bożonarodzeniowy kiermasz czynny będzie przez cały weekend od godz. 11.00 do 16.00.


Ludwikowice 14.12, od godz. 16.00


Jarmark odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury (ul. Fabryczna 2). W asortymencie stoisk znajdą się wyroby wykonane ręcznie przez lokalnych twórców, a także artykuły spożywcze z miejscowych gospodarstw. Świąteczną atmosferę podkreślą prezentacje kolęd i pastorałek.


Duszniki 21.12, od godz. 10.00


Tuż przed świetami miejski Rynek pełen będzie straganów i kramów, na których znaleźć można będzie oryginalne ozdoby choinkowe oraz lokalne produkty i smakołyki. Spóźnialscy będą mieli ostatnią okazję, by nabyć interesujące prezenty dla najbliższych.


Szczytna 14.12, godz. 12.00


Podczas siódmej edycji Adwentaliów na Placu za bramą zrobi się gwarno i tłoczno. W programie m.in.: koncert kolęd i pastorałek, konkursy na najbardziej recyclingowy łańcuch choinkowy i parada kolędników. O oprawę muzyczną zadba Robert Zucaro (godz. 15.00) i finalista programu Mam Talent Alex Martinez (godz. 16.45).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej