TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Świąteczne jarmarkiNiemal przez cały grudzień miasta Ziemi Kłodzkiej umilają nam czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Świąteczne jarmarki kuszą aromatycznymi wypiekami i kolorowymi ozdobami.


Tradycja organizowania bożonarodzeniowych jarmarków przybyła do nas z Niemiec. Zwyczaj kultywują miasta Austrii, Czech a także stolica Dolnego Śląska – Wrocław. We Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się 22 listopada i potrwa do końca grudnia. Świąteczne stragany rozmieszczono na miejskim Rynku i sąsiadujących ulicach. Atrakcje wrocławskiego jarmarku to m.in. wizyta św. Mikołaja połączona (6.12, od godz. 17.30), parada z Mikołajem (8.12, godz. 17.00), kolorowa parada elfów (15.12, godz. 14.00), korowód kolędników (22.12, godz. 17.00). Barwnych stoisk nie zabraknie także na Ziemi Kłodzkiej.


Międzylesie (7.12)
Kiermasz adwentowy Międzyleska Choinka rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00 na parkingu przy urzędzie miasta. W programie m.in. koncerty kolęd i pastorałek w wykonaniu rodzimych zespołów oraz familijne konkursy i zabawy. Będzie też okazja do degustacji aromatycznych pierników oraz potraw kuchni wigilijnej. Aktorzy krakowskiego teatru ulicznego przygotowali dla publiczności zabawne animacje na szczudłach. Główną atrakcją jarmarku będzie szopka betlejemska z żywymi zwierzętami.


Kłodzko (13.12 i 17-23.12)
Kiermasz świąteczny w Kłodzku rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku KOK (pl. Jagiełły 1). Wystawcy rozstawią stoiska w Galerii pARTer oraz w sali kawiarnianej. W ofercie nie zabraknie lokalnych specjałów oraz świątecznych pyszności, m.in. wypieków. Pojawią się także bożonarodzeniowe stroiki i kolorowe ozdoby. Z kolei od 17 do 23 grudnia Galeria Twierdza (ul. Noworudzka 2) zaprasza na Świąteczny Jarmark Regionalny. Nie zabraknie kramów z regionalnymi przysmakami oraz rękodziełem.


Bystrzyca (14.12)
Miasto zaprasza na jarmark adwentowy w sobotę. W programie wspólne, kilkugodzinne kolędowanie z muzykami z regionu oraz moc niespodzianek i atrakcji dla najmłodszych. Nie zabraknie też stoisk z lokalnymi wypiekami, produktami rękodzieła artystycznego i świątecznymi stroikami.


Polanica (15.12)
Idą Święta, czyli 2. Polanickie Kolędowanie to propozycja kurortu. W ramach wydarznia w Teatrze Zdrojowym odbędą się warsztaty rękodzielnicze, podczas których zrobimy ozdoby świąteczne (wianki, stroiki, świeczniki). Będą także warsztaty kulinarne o tematyce świątecznej oraz lepienie pierogów z Klubem Seniora i zdobienie pierników. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, wystąpi też zespół Janicki. Ponadto zapraszamy do stoisk wystawienniczych, gdzie będzie można nabyć miody, zdrowe soki i inne przetwory na zimę. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.


Kudowa (6-8.12)
W ten weekend w Parku Zdrojowym poczuć można będzie atmosferę świąt. W centralnym punkcie uzdrowiska ustawią się kramy z pysznościami i rękodziełem. Na najmłodszych czekają animacje, rozbrzmiewać będą kolędy. Nie zabraknie dobrego jedzenia.


Duszniki (15.12)
Duszniki zapraszają na Jarmark bożonarodzeniowy od godz. 10.00. W programie wystęy przedszkolaków, grupy teatralnej Misz-Masz, pastroałki z Anną Majkut-Polańską oraz Andrzejem Walusem, koncert ks. Bogadana Skowrońskiego i Chóru Makrotumia. Na miejskim Rynku staną stragany z rękodziełem i smakołykami. Będzie można równieżkupić choinki.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej