TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Adwentowe jarmarkiW grudniu miasta Ziemi Kłodzkiej umilają oczekiwanie na Boże Narodzenie organizując świąteczne jarmarki.


Tradycja organizowania bożonarodzeniowych jarmarków przyszła do nas z Niemiec. Pierwszą wzmianką na ich temat może poszczycić się Drezno – tam barwne stragany pojawiły się już w 1434 roku. Do dziś najbardziej popularne jarmarki to otwierany przez Dzieciątko Jezus norymberski Christkindlmarkt oraz drezdeński Striezelmarkt, którego nazwa wywodzi się od drożdżowego ciasta wypełnionego makiem i orzechami. Zwyczaj rozstawiania bożonarodzeniowych straganów kultywują również miasta Austrii, Czech a także stolica Dolnego Śląska – Wrocław. We Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się 18 listopada. Świąteczne stragany rozstawiono na miejskim Rynku oraz przy ulicach: Świdnickiej i Oławskiej. Grudniowe atrakcje wrocławskiego jarmarku, to m.in. parada z Mikołajem (4.12, godz. 17.00), lodowa wystawa (10.12, godz. 14.00), parada królowej śniegu (11.12, godz. 17.00), koncert kolęd (18.12, godz. 17.00). Barwnych stoisk nie zabraknie także na Ziemi Kłodzkiej.


Międzylesie (10.12)
Międzyleska Choinka rozpocznie się o godz. 10.00 przy urzędzie miasta. W programie m.in. koncerty kolęd, familijne konkursy oraz degustacja potraw kuchni wigilijnej. Aktorzy krakowskiego teatru ulicznego zaprezentują animacje na szczudłach, a atrakcją dla najmłodszych będzie szopka betlejemska z żywymi zwierzętami.


Kudowa (10.12)
Jarmark adwentowy rozpocznie się o godz. 10.00 w parku zdrojowym. W programie m.in. wspólne kolędowanie, świąteczne konkursy a także wizyta wesołych elfów i św. Mikołaja. Na straganach nie zabraknie bożonarodzeniowych ozdób, regionalnych produktów oraz rękodzieła artystycznego.


Stronie (11.12)
Jarmark świąteczny rozpocznie się o godz. 13.00 w CETiK-u (ul. Kościuszki 18). W programie m.in. prezentacje stołów bożonarodzeniowych, kiermasz rękodzieła artystycznego, świąteczne konkursy oraz występ m.in. Kapeli z ulicy Hutniczej.


Kłodzko (3-22.12)
Jarmark adwentowy potrwa tu trzy tygodnie. Uroczyste otwarcie już w sobotę (3.12) o godz. 13.00 na Pl. Chrobrego (rynek). W programie m.in. spotkanie ze św. Mikołajem, koncert ks. Bogdana Skowrońskiego, konkursy oraz stoiska ze stroikami i ozdobami.


Lądek (17.12)
Jarmark, którego początek zaplanowano na godz. 12.00, odbędzie się w parku zdrojowym. W programie m.in. występy artystyczne, koncert kolęd, stoiska pełne wypieków oraz świątecznych bibelotów.


Bystrzyca (17.12)
Miasto zaprasza na jarmark adwentowy od godz. 16.00 do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury (ul. Wojska Polskiego 20). W programie m.in. koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu lokalnych zespołów.


Polanica (10.12)
W Teatrze Zdrojowym od godz. 16.00 będzie bardzo świątecznie. Nie zabraknie kulinariów, którym trudno będzie się oprzeć, wyrobów rękodzieła i występów artystycznych. Szczegóły na www.teatr.polanica.pl


Duszniki (18.12)
Od godz. 11.00 do 13.00 w Rynku czeka wiele atrakcji dla najmłodszych. O godz. 14.00 rozpocznie się miejska wigilia, a po niej występy artystyczne lokalnych zespołów oraz jasełka. Jarmark zakończy pokaz sztucznych ogni (godz. 20.00).


Szczytna (17.12)
Adventalia odbędą się w Parku Za Bramą. W programie, m.in. konkursy świąteczne, przegląd kolęd oraz wigilia. Nie zabraknie stoisk z ozdobami choinkowymi, piernikami, miodem czy grzanym winem.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej