TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Adwent 2010Każdy dzień Adwentu przybliża nas do Bożego Narodzenia i wprowadza w niezwykły nastrój. W świąteczne wyczekiwanie włączyły się także miasta naszego regionu.


Szczytna, jak co roku, zaprasza na pełne radości Adwentalia. W trzecią sobotę grudnia (18.12) w parku przy Deptaku Miejskim odbędzie się czwarta edycja tego wydarzenia. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk.


Tegoroczne Adwentalia, które rozpoczną się 18 grudnia w samo południe, obfitowały będą w przeróżne konkursy. Będzie bardzo kolorowo i wesoło. Pierwsza atrakcja to Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym będą mogły wziąć udział całe rodziny. Przewidziane są nagrody pieniężne i worki pełne prezentów. Wielkie kolędowanie potrwa do godz. 15.30. O godz. 13.00 rozpocznie się konkurs na najładniej ubraną choinkę, a pół godziny później konkurs świątecznego śledzika. O nagrody można też będzie powalczyć przygotowując najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową (godz. 14.00), najpiękniej nakryty stół oraz najsmaczniejszą potrawę wigilijną. Na godz. 15.30 zaplanowano paradę i II Przegląd Kolędników, a pół godziny później rozpoczną się Mistrzostwa Szczytnej na Najsmaczniejszą Kutię. Wspólna wigilia odbędzie się o godz. 16.30. Nie zabraknie ciepłych słów i opłatka oraz wyjątkowego prezentu - koncertu Krzysztofa Krawczyka.


Adwentaliom towarzyszyć będzie kiermasz, podczas którego odwiedzający Szczytną będą mogli nabyć ozdoby choinkowe, upominki, pierniki, miód, grzane wino i inne smakołyki.


Krzysztof Krawczyk – piosenkarz, gitarzysta, kompozytor urodzony w 1946 roku w Katowicach. Obdarzony charakterystycznym barytonem artysta pochodzi z muzycznej rodziny – ojciec śpiewał w Teatrze Muzycznym w Łodzi, a matka w operze. Krzysztof Krawczyk śpiewu uczył się w szkole średniej w Łodzi. Z powodu śmierci ojca musiał przerwać edukację. W 1963 roku wraz z Marianem Lichtmanem, Sławomirem Kowalewskim i Jerzym Krzemińskim założył zespół Trubadurzy. Dekadę później piosenką Byłaś mi nadzieją rozpoczął karierę solową. Występował w kilkunastu krajach świata, w tym na Jamajce i w Australii. Po przegranej w konkursie Interwizja i kilku innych niepowodzeniach na polecenie szefa Radiokomitetu został wycofany z mediów. Mimo to, publiczność wciąż go uwielbiała, a jego płyty sprzedawały się w setkach tysięcy egzemplarzy. W latach 80-tych XX wieku występował w USA, pracując w międzyczasie jako dekarz. Na swoim koncie ma 6 albumów nagranych z Trubadurami oraz kilkadziesiąt solowych płyt, z których część zdobyła status złotej i platynowej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Fryderyków. Współpracował m.in. z Goranem Bregovicem, Edytą Bartosiewicz, Muńkiem Staszczykiem.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej