TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zimowy dwubójZiemia Kłodzka to jedno z najlepszych miejsc do uprawiania narciarstwa biegowego. W styczniu region stanie się areną zmagań prestiżowych zawodów biathlonowych.


Entuzjastów biegów narciarskich przybywa a Ziemia Kłodzka, to doskonałe miejsce by rozpocząć swoją przygodę z biegówkami lub stanąć na trasach dla profesjonalistów. Ponad 400 km tras biegowych w obszarze polsko-czeskiego pogranicza (Góry Bystrzyckie i Orlickie), w rejonie Masywu Śnieżnika, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, w Górach Sowich oraz nowoczesny obiekt Duszniki Arena czekają na spragnionych aktywności. Tym, którzy dopiero zastanawiają się nad przypięciem nart do nóg i obawiają się, że brak umiejętności zgasi ich zapał podpowiadamy, że niemal w każdej stacji narciarstwa biegowego znajdą instruktora oraz wypożyczalnię sprzętu. Większość tras jest przygotowywana przez ratraki a oznaczenia pozwolą na odnalezienie się w terenie.
Właśnie Duszniki Arena w styczniu będzie sportowym sercem Ziemi Kłodzkiej. Już w pierwszy weekend 2020 r. (3-5.01) odbędą się tu zawody biathlonowe Celuj w Igrzyska. To ogólnopolski program o sportowo-społecznym charakterze, adresowany do młodzieży trenującej biathlon. Każdego roku do udziału w nim zapraszane są wszystkie biathlonowe kluby sportowe z Polski, w których trenują młodzi sportowcy marzący o sukcesach na miarę Tomasza Sikory, Weroniki Nowakowskiej, Moniki Hojnisz czy Krystyny Guzik. Spośród nich w najbliższych latach zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 i 2026 roku.
Kilka dni później przyjdzie czas na imprezę o znacznie wyższej randze. Od 13 do 19.01 w Dusznikach odbywać się będą zawody IBU Cup. To bezpośrednie zaplecze Pucharu Świata, a więc najważniejszych obok Olimpiady i Mistrzostw Świata zawodów. Na trasach Duszniki Arena zobaczymy reprezentantów wielu krajów. Pierwsze dni wypełnią treningi a prawdziwe emocje rozpoczną się 16.01. Na pierwszy ogień pójdą sztafety (16.01 Mix, 17.01 sztafeta 4x7,5 km Mix). Sprinty kobiet (7,5 km) i mężczyzn (10 km) zaplanowano na 18.01. Zawody zakończą się 19.01 biegami pościgowymi kobiet (10 km) i mężczyzn (12 km).
Ostatnim biathlonowym akcentem miesiąca będą 52. Międzynarodowe Zawody Leśników w Biathlonie. To pierwsza tego typu impreza organizowana w Polsce. Na starcie zjawi się blisko 800 zawodników i zawodniczek z całej Europy. Leśnicy startować będą w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach. Będą także biegi narciarskie bez strzelania. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się na dusznickim Rynku 21.01. Szczegóły na www.dusznikiarena.pl oraz www.efns.eu
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej