TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Filmowa BystrzycaW październiku (22-23.10) Bystrzyca zaprasza fanów kina na 7. Festiwal Aktorstwa Filmowego. W harmonogramie tego niecodziennego wydarzenia znalazło się szereg wydarzeń kulturalnych z udziałem znanych aktorów: Anny Dereszowskiej, Anny Samusionek, Sonii Bohosiewicz i Zbigniewa Walerysia.


Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa jest hołdem dla aktora, który przez lata związany był z wrocławskim Teatrem Polskim. Festiwalowa publiczność podczas każdej edycji FAF ma okazję podziwiać mistrzowskie aktorstwo gwiazd polskiego i światowego kina. Przez sześć dni w Dolnośląskim Centrum Filmowym (Wrocław) prezentowane są obrazy, które dzięki wybitnym rolom na stałe wpisały się do grona tych wyjątkowych i niezapomnianych.
Organizatorzy festiwalu, Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny), dobrali obrazy w taki sposób, by widzowie mieli przegląd największych dokonań aktorskich XX i XXI w. Co roku podczas FAF statuetkami Platynowego Szczeniaka nagradzani zostają za całokształt pracy najwybitniejsi aktorzy. W konkursie o Złote Szczeniaki jurorzy (aktorzy) wyłaniają najlepsze role pierwszo- i drugoplanowe w filmach fabularnych powstałych w ciągu ostatniego roku. Ale festiwal to także okazja do wyjątkowych spotkań z gwiazdami. Choć FAF odbywa się przede wszystkim we Wrocławiu, odwiedza on, a wraz z nim gwiazdy ekranu, kilka miast regionu. Na festiwalowej mapie oprócz Strzelina, Siechnic i Świebodzic, znalazła się również Bystrzyca Kłodzka. To druga edycja FAF, która „zahacza” o Ziemię Kłodzką.


Bystrzycka część festiwalu rozpocznie się w poniedziałkowe południe (22.10) monodramem dla młodzieży Ja jestem Żyd z Wesela w wykonaniu Zbigniewa Walerysia. O godzinie 18.00 Anna Dereszowska zaprasza na swój recital pt. Instrukcja obsługi kobiety. Wtorek (23.10, godz. 12.00) rozpocznie się od czytania bajek przez Annę Samusionek. Na godz. 18.00 zaplanowano Domówkę, czyli podróż sentymentalną do minionej epoki i największych przebojów w historii polskiej piosenki XX wieku. W rolę przewodniczki tej podróży wcieli się znakomita aktorka Sonia Bohosiewicz. Domówka to połączenie koncertu, spektaklu i improwizacji z aktywnym udziałem publiczności. W repertuarze znajdą się takie polskie hity, jak Józek, nie daruję ci tej nocy, Małgośka, Jesteś lekiem na całe zło, czy Płynie w nas gorąca krew. Wszystkie wydarzenia odbędą się w sali widowiskowej MGOK (ul. Wojska Polskiego 20).


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej