TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Moniuszko w ...Tegoroczny 54. Festiwal Moniuszkowski potrwa cztery dni (24-27.08). Jego gośćmi będą m.in. laureatka Grand Prix konkursu im. E. Connell w Sydney – Anna Patrys oraz Petra Froese (sopran) i Voytek Soko (tenor).


Festiwal rozpocznie uroczysty hejnał, którego dźwięki popłyną 24 sierpnia, punktualnie o godz. 12.00 z balkonu Teatru Zdrojowego. Kilka minut później na balkonie Sanatorium Polonia wystąpi tenor Voytek Soko, a akompaniował mu będzie pianista Mirosław Gąsieniec. Jeszcze tego samego dnia o godz. 16.00 w sali koncertowej (pijalnia) odbędzie się spotkanie z tegorocznymi laureatami Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. A. Hiolskiego – Bożeną Bujnicką (sopran) i Jerzym Butrynem (bas) - poprowadzi je Wanda Ziembicka. O godz. 19.00 w Teatrze pod Blachą rozpocznie się Koncert inauguracyjny – wystąpi Petra Froese (sopran, Czechy), Voytek Soko (tenor), Aleksandr Bardasow (baryton, Białoruś) oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Hradec Kralowe. Tuż po koncercie o godz. 21.30 w Teatrze Zdrojowym (ul. Moniuszki 2) rozpocznie się koncert laureatów tegorocznego konkursu.
Drugiego dnia festiwalu (25.08), o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają do pijalni na spotkanie z Anną Patrys, laureatką Grand Prix konkursu wokalnego, który odbył się w Sydney (2014). Godzinę później, o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny (ul. Kościelna) rozpocznie się koncert kameralny – w programie m.in. utwory S. Moniuszki, M. K. Ogińskiego, J. Elsnera. Wystąpią: Ryszard Żołędziewski (saksofon) i Piotr Rojek (organy). O godz. 20.00 organizatorzy zapraszają do Teatru Zdrojowego na recital wokalny Anny Petrys pod tytułem Okrutne i kruche – operowe Heroiny. W programie arie S. Moniuszki, G. Verdiego, G. Pucciniego, A. Dvoraka i R. Wagnera. W piątek (26.08), o godz. 17.00 w kościele św. Bartłomieja (ul. Moniuszki) odbędzie się koncert Chóru Sta Allegro z Kudowy. Następnie o godz. 20.00 Teatr Zdrojowy zaprasza na koncert Viva Maria poświęcony pamięci Marii Fołtyn. Przed publicznością wystąpią: Małgorzata Kubala (sopran), Piotr Kaczmarek (tenor), Aleksander Ładysz (bas) i Emilio Bayon (fortepian, Hiszpania). W programie kompozycje J.S. Bacha, W.A. Mozarta, F. Schuberta oraz S. Moniuszki.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej