TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zieleniecki jubileuszW tym roku Zieleniec obchodzi 300-lecie istnienia.Świętowanie jubileuszu potrwa ponad tydzień (19-28.07).


Taki jubileusz niewątpliwie trzeba uczcić godnie. Dlatego 300 urodziny Zieleńca potrwają kilka dni. Od 19 do 27 lipca na parkingu głównym stanie Zieleniecka Karczma Biesiadna, w której codziennie od godz. 20.00 do północy można się będzie dobrze pobawić. Zagrają: DJ Musicman, Sami Swoi Orchestra, Bluegrass Destroyers, DJ Mariusz, Brygida Kołton z zespołem, Strefa Uczuć, Janusz Cedro i Przyjciele, George Dyer Band, Centrala 57, Skład Nietradycyjny i Kapela Janicki.
W sobotę (20.07, od godz. 11.00) Zieleniec zaprasza na rodzinny rajd rowerowy i pieszy trasą 300-lecia Zieleńca. Wycieczkę poprowadzi przewodnik, a uczestnicy wyprawy będą mogli wjechać bezpłatnie wyciągiem krzesełkowym na grzbiet Gór Orlickich. Na trasie odbywać się będą pokazy ratowników GOPR i nauka gry w disc golfa.
W niedzielę (21.07) o godz. 12.00 w kościele pw. św. Anny odbędzie się Msza św. z poświęceniem Kopca Pamięci zmarłych mieszkańców Zieleńca i Grünwaldu (niem. nazwa Zieleńca), którą zakończy koncert pianisty Sławomira Krysy. O godz. 16.00 na placu przed kościołem grecki szef kuchni i ekspert kulinarny Teo Vafidis zaprosi wszystkich na pokazy kulinarne, którym towarzyszyć będą występy grupy Orfeusz.
Kolejne urodzinowe atrakcje zaplanowano na 24 lipca. O godz. 17.30 w kościele rozpocznie się sympozjum naukowe pt. Zieleniec Wczoraj-Dzisiaj-Jutro, połączone z koncertem duetu gitarowego Krzysztof Pełech i Robert Horna. W czwartek (25.07) w ośrodku Absolwent od godz. 11.00 trwać będzie kolejne sympozjum poświęcone Zieleńcowi, któremu towarzyszyć będzie prezentacja publikacji Zieleniec Wczoraj-Dzisiaj-Jutro cz.1 oraz książki Kazimierza Vyšaty Zieleniec - moje życie...
Mocnym akcentem urodzin Zieleńca będzie Turniej Wiosek Góralskich Zieleniec vs. Ząb, który wystartuje w sobotnie południe (27.07). W programie przeciąganie liny, lepienie pierogów, turniej drwala, sztafety, mecz piłki nożnej i piłki siatkowej, siłowanie na rękę, Mistrzostwa Zieleńca w piłkę nożną Z Górki - Pod Górkę. O godz. 19.00 rozpocznie się odpust św. Anny, który zainauguruje procesja z ogniem z kościoła do wyciągu Gryglówka G1. Uczestnicy będą mogli wjechać na górę, gdzie o godz. 20.30 odbędzie się Msza św. z poświęceniem ognia i zapaleniem watr (góralskie ogniska). Dzień zakończy biesiada na parkingu głównym. Ostatnim akcentem obchodów będzie Uroczysta Suma Odpustowa w kościele pw. św. Anny z udziałem góralskiej kapeli Janicki (28.07, godz. 12.00). Po uroczystościach kościelnych warto zaglądnąć do Zielenieckiej Karczmy Biesiadnej, gdzie zakończą się obchody 300-lecia Zieleńca.


Zieleniec to świetne miejsce do aktywnego wypoczynku nie tylko zimą. Na turystów czeka tutaj pierwsze w Polsce profesjonalne pole do disc golfa. Disc golf to dyscyplina dostępną dla osób w każdym wieku, popularna w USA i szturmem podbijająca Europę. Bazuje na tradycyjnym golfie. Kij i piłkę zastępuje latający dysk, a w miejscu dołka pojawia się specjalnie zaprojektowany kosz. Szczegóły na www.zieleniec.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej