TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
25. Finał WOŚPJuż 15 stycznia ruszy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Jurek Owsiak i jego zwariowana Orkiestra, złożona z tysięcy wolontariuszy i ludzi dobrej woli, zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Oczywiście sztabów WOŚP nie zabraknie również na Ziemi Kłodzkiej.


W ciągu 25 lat swojego istnienia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pomogła niemal wszystkim szpitalom w Polsce, zbierając w sumie 720 mln zł. Wszystko zaczęło się spontanicznie, gdy Jurek Owsiak ogłosił na antenie radiowej Trójki zbiórkę datków na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. Z roku na rok, zbierane kwoty rosły bijąc kolejne rekordy, a finał WOŚP z głównych miast Polski wypłynął do każdego zakamarka naszego kraju i w świat. W zeszłym roku zebrano łącznie 72 696 501,53 zł, a Orkiestra zagrała m.in. w Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Afganistanie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
Z zebranych pieniędzy zakupiono m.in. rezonanse magnetyczne, wysokiej klasy kardiomonitory, urządzenia do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodków, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach wsparcia dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek oraz aparaty EKG i inhalatory. Czy w tym roku uda się ustanowić nowy rekord?


Kłodzko
Centrum Handlowe Galeria Twierdza Kłodzko zaprasza na WOŚP w godz. 13.00-20.00. Obok licznych atrakcji, m.in.: przejazdów samochodami rajdowymi i licytacji, wystąpią: Orkiestra Dęta Stowarzyszenia Muzyków Ziemi Kłodzkiej, Kapela Góralska Harnaś, Total Vocal Projekt.


Duszniki
Miasto zaprasza na pierwszy bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy. Start o godz. 14.00. Zapisy elektronicznie lub osobiście w dniu biegu od godziny 12.00 w siedzibie sztabu WOŚP – MOKiS, ul. Zdrojowa 8. Oprócz tego na ulice miasta i zielenieckie stoki wyjdzie 28 wolontariuszy, którzy będą kwestować od samego rana, aż do godz. 20.00 kiedy wypuszczone zostanie Światełko do nieba.
W akcję włączyło się również Muzeum Papiernictwa. W godz. 9.00-15.00 można będzie wyczerpać kartki w kształcie serca. W dniu finału wstęp do papierni będzie bezpłatny.


Polanica
Tu Orkiestra zagra przede wszystkim w Teatrze Zdrojowym. W ramach finału WOŚP przewidziano m.in. występy artystyczne, w tym koncert polanickiego chóru Bel Canto. Seniorzy będą mogli skorzystać z szeregu porad medycznych.


Nowa Ruda
Najbardziej rock’n’rollowe miasto powiatu słynie z mocnych licytacji podczas WOŚP, czego efektem jest m.in. stojący przy wjeździe do miasta MiG. W tym roku impreza toczyć się będzie od godz. 15.00 w siedzibie MOK (ul. Strzelecka 2a). Na godz.19.30 zaplanowano początek licytacji, a o godz. 20.00 w górę poleci Światełko do nieba. Ale to jeszcze nie koniec. O godz. 20.30 w Restauracji Rycerska rozpocznie się koncert, w którym zagrają Szop, Niektórzy oraz Boom In Roswell.


Szczytna
Tu także ulice pełne będą wolontariuszy, zbierających pieniądze do puszek. W siedzibie MOK (ul. Sienkiewicza 16) odbywać się będą licytacje i występy artystyczne sekcji ośrodka kultury. Szczegóły na www.mok-szczytna.pl


Stronie
Siedzibą strońskiego sztabu będzie budynek CETiK-u (ul. Kościuszki 18). Finał rozpocznie się o godz. 15.00. W programie m.in. występy artystyczne oraz koncerty regionalnych zespołów muzycznych. Nie zabraknie licytacji atrakcyjnych fantów – karnetów na wyciągi i voucherów na pobyty w pensjonatach i hotelach. Około godz. 20.00 organizatorzy zaplanowali Światełko do nieba.


Międzylesie
Sztab w Międzylesiu rozpocznie zabawę o godz. 17.00 w budynku MGOK (pl. Wolności 15).W programie m.in. występy dzieci i młodzieży, licytacja gadżetów oraz słodka kawiarenka. Drugi sztab międzyleskiego WOŚP rozpocznie pracę o godz. 16.00 w domu kultury w Domaszkowie. W programie występy zespołów muzycznych, kawiarenka oraz licytacje.


Bystrzyca
Siedzibą bystrzyckiego sztabu będzie budynek MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). W programie m.in. koncerty zespołów muzycznych (m.in. grupa Ponad chmurami oraz Moises Bethencourt Mendoza), kolędowanie, pokazy iluzji oraz prezentacje muzyczno-taneczne. O godz. 20.00 nad budynkiem MGOK rozbłyśnie tradycyjne Światełko do nieba, a teatr uliczny TUB zaprezentuje swój ognisty pokaz.


Lądek
Siedzibą tutejszego sztabu będzie Centrum Kultury i Rekreacji (pl. Staromłyński 5). W programie m.in. kwesta, występy dzieci i młodzieży oraz koncerty zespołów muzycznych.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej