TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
24. Finał WOŚPW drugą niedzielę stycznia (10.01) na ulice miast wyruszy blisko 120 tys. wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w tym roku w centrum uwagi organizatorów znalazły się potrzeby medyczne noworodków i seniorów.


Na Ziemi Kłodzkiej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartuje tradycyjnie, rankiem w drugą niedzielę stycznia. Tym razem zbiórka organizowana jest dla oddziałów pediatrycznych, a także dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu poprzednich Finałów WOŚP zebrano ponad 640 mln zł, w tym podczas ostatniego finału - 53 mln zł. Warto wspomnieć, że jedno z zeszłorocznych złotych serduszek – symboli WOŚP-u - udało się wylicytować za 222 tys. zł. Orkiestra Jurka Owsiaka i jego przyjaciół zagrała również poza granicami kraju, m.in. w Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W tym roku na Ziemi Kłodzkiej sztabów WOŚP również nie zabraknie. Przed nami wiele koncertów oraz liczne aukcje interesujących przedmiotów.


Sztaby WOŚP na Ziemi Kłodzkiej:


Kłodzko
Niewątpliwie w stolicy powiatu orkiestra będzie grała bardzo głośno. Finał WOŚP odbędzie się na terenie centrum handlowego Galeria Twierdza. Już o godz. 11.00 na parkingu wystartuje moto orkiestra – będzie można obejrzeć samochody rajdowe i wylicytować przejażdżkę na fotelu pilota. O godz. 13.00 w galerii rozpoczną się atrakcje dnia. W programie: występy artystyczne dzieci i młodzieży z KCKSiR, warsztaty plastyczne, zumba, licytacja gadżetów, występy zespołów rockowych, prezentacje sprzętu służb mundurowych i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie oczywiście Światełka do nieba.


Stronie
Siedzibą strońskiego sztabu będzie budynek CETiK-u (ul. Kościuszki 18). Finał rozpocznie się o godz. 15.00. W programie, m.in. występy regionalnych zespołów muzycznych oraz licytacja atrakcyjnych fantów – karnetów na wyciągi i voucherów na pobyty w pensjonatach i hotelach.


Międzylesie
Siedzibą bystrzyckiego sztabu będzie budynek MGOK (ul. Wojska Polskiego 20). W programie m.in. pokazy jednostki ratowniczo-gaśniczej, brygady operacyjno szturmowej, pogotowia ratunkowego i straży granicznej. Pomiędzy licytacjami odbędą się koncerty zespołów muzycznych (wystąpią m.in. Hak Band oraz Gransi), pokazy tańca oraz spektakle. O godz. 20.00 nad budynkiem MGOK rozbłyśnie tradycyjne Światełko, a zaraz po tym Teatr Uliczny Tub zaprezentuje ognisty spektakl.


Nowa Ruda
Rozpoczęcie finału zaplanowano na godzinę 15.00, a wszystko rozegra się w siedzibie MOK-u (ul. Strzelecka 2a). Na początku swoje talenty zaprezentują sekcje noworudzkiego ośrodka kultury. Dwie godziny później (17.00) wystartuje mocne granie. Wystąpią zespoły Boom in Roswell, I Equipaggio di Dio, No Name oraz Bieguni. O godz. 19.30 rozpoczną się licytacje, a o 20.00 w górę poleci Światełko do nieba.


Duszniki
Nie tylko w samym mieście, ale także na stokach Zieleńca można będzie spotkać wolontariuszy. Finał odbędzie się w Dworku Chopina, gdzie od godz. 15.00 będzie można bawić się przy muzyce lokalnych zespołów i licytować fanty na rzecz Orkiestry. O godz. 20.00 w ramach Światełka do nieba nad parkiem zdrojowym rozbłysną fajerwerki.W finał WOŚP zaangażowało się także Muzeum Papiernictwa, które 10 stycznia zaprasza na własnoręczne czerpanie serduszek. Wystarczy wrzucić pieniądze do puszki i można już zakasać rękawy. Papierowe serca to doskonała alternatywa dla kartek walentynkowych, więc do papierni mogą udać się wszyscy zakochani, kochani i kochający, ale również ci, którzy chcieliby miło spędzić czas w muzealnej atmosferze.


Polanica
Finał WOŚP odbędzie się w Teatrze Zdrojowym, a szczegóły dostępne będą na stronie www.teatr.polanica.pl


Szczytna
Wolontariusze ruszą na ulice miasta o godz. 9.00, a program artystyczny, który zaprezentowany zostanie w sali widowiskowej MOK (ul. Sienkiewicza 16) rozpocznie się o godz. 15.00. Występy artystyczne dzieci i młodzieży przeplatane będą licytacjami gadżetów. O 19.15 wystąpi zespół Soulfire, a o 20.00 wystrzelone zostanie Światełko do nieba.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej