TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
21. Rajd DolośląskiJuż w pierwszy weekend września (2-4.09) Ziemia Kłodzka zaprasza na legendarny Rajd Dolnośląski, który przejedzie przez kultowe dla rajdowców i kibiców odcinki specjalne. Nie zabraknie najlepszych zawodników, piekielnie szybkich maszyn, pięknych fanek rajdów, ale przede wszystkim emocji na najwyższych obrotach.


Tegoroczny 21. Rajd Dolnośląski będzie 5. eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i jednocześnie 7. i 8. rundą Rajdowego Pucharu Polski. Na starcie nie zabraknie mistrzów kierownicy z broniącym tytułu Mistrza Polski Kajetanem Kajetanowiczem, a także liderem klasyfikacji tegorocznego cyklu Bryanem Bouffier. Swój udział zapowiedzieli również cieszący się sympatią kibiców: Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar czy Michał Sołowow oraz kłodzka załoga Łukasz Markowski/Maciej Machela.
Ceremonia otwarcia rajdu odbędzie się 2 września o godz. 19.30 na kłodzkim rynku (pl. B. Chrobrego). O godz. 20.30 kierowcy wystartują do OS 1. Widowiskowy prolog przemknie ulicami centrum Kłodzka. Nazajutrz (3.09) rozpocznie się prawdziwe ściganie. Rajdowcy startujący w ramach RSMP przejadą sześć odcinków specjalnych – Spalona 1 i 2, Międzylesie 1 i 2 oraz Gorzanów 1 i 2.Tyle samo prób czasowych czekało będzie na kierowców drugiego dnia rajdu (4.09). Tym razem będą to odcinki Kolonia Gaj 1 i 2, Dębowina 1 i 2 oraz Radkowska Perła 1 i 2. Rajd zakończy się na kłodzkim ryku. W sumie zawodnicy pokonają trasę blisko 520 km, z czego 150 km stanowiły będą odcinki specjalne.


Kierowcy walczący o Rajdowy Puchar Polski rozpoczną zmagania w sobotę 3 września. Pokonają oni te same sześć odcinków specjalnych, z którymi zmierzą się ich koledzy z rozgrywek wyższej ligi. W sumie 252 km, z czego 77 km to OS-y. Około godz. 16.30 najlepsze załogi 7. rundy RPP pojawią się na ceremonii dekoracji (pl. Chrobrego w Kłodzku). Na trasę rajdu wyruszą ponownie w niedzielę 4 września. Ósma runda RPP przejedzie przez te same odcinki, co II etap RSMP o łącznej długości 263 km, w tym 71 km po odcinkach specjalnych.


Bazą 21. Rajdu Dolnośląskiego będzie niezawodne Centrum Handlowe Galeria Twierdza Kłodzko, przy którym zlokalizowany będzie serwis, a biuro organizacyjne zlokalizowano w Hotelu Polanica.
Organizatorzy apelują do kibiców o rozsądek, stosowanie się do przepisów i poleceń służb porządkowych oraz o nieblokowanie dróg dojazdowych autami.


Maciej Schulz


http://www.youtube.com/watch?v=tbvSPof6J60


 


Michał Bębenek: pytania dotyczące Rajdu Dolnośląskiego 2011


Za co lubisz (lub nie) Rajd Dolnośląski?


Rajd Dolnośląski jest taką sztandarową imprezą w kalendarzu Platinum RSMP – jedzie się na odcinkach, które tworzyły najpierw Rajd Zimowy, potem Rajd Polski. Nazwy rajdów się zmieniały, ale OS zostawały często te same, więc to są kultowe trasy, bardzo ciekawe. Przyjeżdża też bardzo dużo kibiców, a organizatorzy to bardzo sympatyczni, rozsądni ludzie. Każdy rajd ma swoją atmosferę, Rajd Dolnośląski należy do tych z lepszą, więc miło się tu startuje.


Jak wyglądają Twoje przygotowania do startu?


Autem zajmują się teraz mechanicy – mieliśmy ostatnio trochę kłopotów z elektroniką, więc nad tym na pewno trzeba popracować. Pewnie będziemy mieć też jakieś testy tuż przed startem, ale jesteśmy świeżo po Rajdzie Rzeszowskim, więc nie potrzebujemy większych zmian w samochodzie pod względem zawieszenia.


RSMP minęły półmetek, jak podsumujesz dotychczasowe ściganie?


Liczę, że kolejna połowa sezonu będzie lepsza. Mamy tak naprawdę nowe auto. Zaczęliśmy sezon w Mitsubishi Lancerze Evo IX, ale zdecydowaliśmy się w trakcie sezonu zmienić na Evo X, więc jesteśmy ciągle w fazie rozwoju tej konstrukcji. Od niedawna dopiero dysponujemy pełnym kitem R4. Uczymy się nowej elektroniki, nowego modelu. Zdecydowaliśmy się testować auto w trakcie startów i mam nadzieje, że dzięki temu do następnego sezonu będziemy naprawdę przygotowani. Nie oznacza to jednak, że zamierzamy się poddać w tym roku. Startujemy zawsze z nastawieniem, by walczyć o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej.


 


Wojtek Chuchała: pytania dotyczące Rajdu Dolnośląskiego 2011


Za co lubisz (lub nie) Rajd Dolnośląski?


Odcinki Rajdu Dolnośląskiego poznałem właściwie dopiero w ubiegłym roku. Trudno o bardziej klasyczne trasy, na których prawie non stop trzeba iść pełną klepą. Nie brakuje na nich jednak również technicznych fragmentów. Mam nadzieję, że tegoroczna konfiguracja tras będzie równie ciekawa i już nie mogę się doczekać startu.


Jak wyglądają Twoje przygotowania do startu? 


Jeżeli chodzi o przygotowania, to można powiedzieć, że mamy w zespole standardową procedurę. W tygodniu rajdowym będziemy mieli testy, na których sprawdzimy samochód i będziemy dobierać odpowiednie ustawienia. Natomiast ja przygotowuję się do zawodów cały czas, także kondycyjnie.


RSMP2011 minęły półmetek, jak podsumujesz dotychczasowe ściganie?


Rywalizację w RSMP w naszym wykonaniu można podsumować bardzo krótko – idziemy cały czas do przodu. Z podobnymi założeniami podejdziemy także do Rajdu Dolnośląskiego i mamy nadzieję na udany weekend. Opowiadając o tegorocznym sezonie nie sposób nie wspomnieć o rajdach zagranicznych, których kilka udało nam się zaliczyć, za każdym razem z niezłymi wynikami.


 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej