TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
17 Południk wiosennieZakotwiczony już w świadomości miłośników wypraw Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk, wzbogacił się o edycję wiosenną. W dniach 24-26.03 Kudowa zaprasza na ciekawe opowieści o nieznanym świecie.


Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 Południk, którego nazwa pochodzi od południka przebiegającego przez stolicę Dolnego Śląska, to miejsce spotkań wyjątkowych osobowości, unikatowych prelekcji i nieszablonowej edukacji. Gromadzi ludzi ciekawych świata, eksploratorów najodleglejszych zakątków naszego globu, pasjonatów aktywnej turystyki, miłośników dalekich stron i różnych kultur, ale także tych, którzy jeszcze nie zaczęli swojej wielkiej, podróżniczej przygody i dopiero poszukują dla nich inspiracji. Od pięciu lat festiwal odbywa się w pierwszy weekend września w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych, tuż przy granicy z Republiką Czeską.
W tym roku organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie dwóch edycji. Pierwsza z nich, wiosenna, odbędzie się w kudowskim Teatrze Zdrojowym w dniach 24-26.03. W programie jak zwykle nie zabraknie atrakcji – będą spotkania z podróżnikami, relacje z wypraw, koncerty oraz filmowe prezentacje. Edycja letnia planowana jest na 1-3.09, oczywiście w Pasterce.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

24 czerwca 2017
Imieniny obchodzą:
Jan, Danuta, Janina

Dzisiejsze wydarzenia

  • Dancing pod gwiazdami – zabawa taneczna na rozpoczęcie wakacji z udziałem utytułowanej pary tanecznej klasy „S”. Polanica, muszla koncertowa w parku zdrojowym, godz. 19.00, wstęp wolny.

  • Noc Świętojańska – impreza plenerowa na lądeckim Rynku: warsztaty artystyczne, konkurs kulinarny, jarmark produktu lokalnego, koncerty. Lądek, Rynek.

  • Jarmark św. Piotra i Pawła. Duszniki, Rynek, od godz. 14.00.

  • E-Kotlina Kłodzka - rajd samochodów elektrycznych. Lądek, park zdrojowy, szczegóły na www.ladek.pl


Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej