TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Podróżnicy w PasterceRusza piąta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Podróżników 17. Południk. W dniach 2-4 września, w niewielkiej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych podróżnicy opowiedzą o swych przygodach na szlaku.


Dolnośląski Festiwal Podróżników - 17 Południk, którego nazwa pochodzi od południka przebiegającego przez stolicę Dolnego Śląska, to miejsce spotkań wyjątkowych osobowości, unikatowych prelekcji i nieszablonowej edukacji. I tak, podwodny fotograf Bartosz Stróżyński, nagradzany na wielu prestiżowych konkursach fotograficznych, takich jak: International Photography Awards, European Wildlife Photographer of the Year, czy też Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, opowie o swojej fascynacji Antarktydą i Arktyką. Marek Pindral, autor kilku książek podróżniczych, zabierze nas do Omanu, gdzie jak w baśniach Szeherezady, spędził ponad 1001 dni i nocy. Z Aleksandrem Hanuszem, który ze szczególną pasją oddaje się pływaniu morskiemu małymi, własnoręcznie wykonanymi łódkami, z anglosaska zwanymi dinghy, wybierzemy się w pełną perypetii, pierwszą, polską wyprawę przez Ocean Atlantycki na odkrytopokładowej mieczówce. Agnieszka i Mateusz Waligóra opowiedzą o swojej rowerowej podróży przez Amerykę Południową i Australię, wyróżnionej w kategorii Wyczyn Roku na festiwalu Kolosy; 2 lata, 2 kontynenty, 16 tys. km rowerem, 7 wysokich gór i milion przygód. Daria i Krzysztof Nowakowscy pokażą daleką północ, gdzie ze swoimi psami spędzają każdą zimę, organizując wyprawy i zmagając się z najdłuższymi w Europie wyścigami psich zaprzęgów. Paulina Franczak-Sherpa i jej urodzony w Himalajach mąż, Nima Sherpa - licencjonowany przewodnik górski i wspinacz wysokościowy, zabiorą nas do Nepalu, abyśmy się przekonali jak wygląda ten kraj dziś - rok po wielkim trzęsieniu ziemi. Do odległej Jakucji, by zobaczyć jedne z największych dziur na świecie – gigantyczne kratery kopalni diamentów na północy Syberii, wybierzemy się z wytrawnym podróżnikiem Jurkiem Arsobą, a Anna Sieradzka i Lucyna Leszkiewicz, autorki bloga podróżniczego Panny na wygnaniu, opowiedzą nam o swojej rocznej wędrówce po Azji Południowo-Wschodniej.


Wszystkie pokazy będą prezentowane na dużym ekranie, w specjalnie przygotowanym namiocie festiwalowym dla kilkuset osób, gdzie oprócz miejsc siedzących będzie także sporo miejsca do rozłożenia karimat. Poza pokazami w programie znajdzie się również wiele dodatkowych atrakcji, takich jak: projekcje filmowe, konkursy z nagrodami, górska wycieczka, czy też wielkie, festiwalowe ognisko, które płonąć będzie do białego rana. A wszystko to w wyjątkowej atmosferze i niepowtarzalnym otoczeniu Gór Stołowych, w maleńkiej i niezwykle urokliwej miejscowości, położonej gdzieś na „końcu świata”.
Szczegółowe informacje o Dolnośląskim Festiwalu Podróżników na stronie www.17poludnik.pl.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej