TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
O podróżachW dniach 4-6 września do wsi Pasterka przyjadą miłośnicy podróży, którzy wezmą udziałw czwartej edycji festiwalu 17 Południk.


W tym roku odbędzie się 4. edycja festiwalu podróżników. Podczas trzech dni zaprezentują oni filmy, zdjęcia i slajdy z ciekawych i trudno dostępnych miejsc. Impreza rozpocznie się w piątek 4 września o godz. 19.30. Pół godziny później Monika Masaj zaprezentuje obraz pt. Najgorszy kraj do bycia kobietą – Afganistan. O godz. 21.10 Piotr Strzeżysz zaprosi publiczność na wycieczkę Rowerem z Alaski do Patagonii. O godz. 22.20 odbędzie się projekcja filmu Marcina Obałka pt. Transtrabant & czeski film, czyli z Podlasia na Antypody, a o godz. 23.30 rozpocznie się Etno Party.
Sobotnia część wydarzenia (5.09) rozpocznie się od wycieczki po Górach Stołowych śladami filmu Opowieści z Narnii (start o godz. 10.00). O godz. 17.30 Renata Matusiak zaprezentuje materiał pt. Tadżykistan - gdy słońce wypala oczy, czyli opowieści o kraju spod znaku winogron. Następnie, o godz. 18.40, Anna Gondek-Grodkiewicz przedstawi fotograficzną opowieść z Karaibów. Piotr Horzela rozpocznie swoją prelekcję o godz. 19.50, a będzie to Antarktyka - 16 miesięcy w lodzie. Po przerwie na ognisko Robert Gondek przedstawi Gabon, Sao Tome - góry, goryle, szympansy, mandryle (początek o godz. 21.50), a po nim Emil Witt zabierze widzów do Amazonii (godz. 23.00). O północy rozpocznie się projekcja czeskiego filmu Trabantem aż na koniec świata.
Ostatni dzień festiwalu (6.09) upłynie pod znakiem projekcji filmu Jesteśmy waszymi przyjaciółmi. Impreza odbędzie się w schronisku PTTK Pasterka, a wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły na www.17poludnik.pl.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej